Зробити стартовою - Додати в закладки - RSS
Рус РУССКАЯ ВЕРСИЯ

 
 
  

Політика 

Вбити Цушка

05/06/2007 08:23  Андрій Ліщинський, «Реальна політика»
 
Вбити Цушка  
Інформація про те, що у міністра внутрішніх справ Василя Цушка лікарі виявили інфаркт міокарда особливо не здивувала. Цушко не з тих людей, які готові стати “крайніми” у небезпечних іграх Партії регіонів. Так, із самого початку роль, яку йому нав’язали (поки що невідомо, хто конкретно – Клюєв чи Мороз), думаю, Цушку навіть подобалась. Ефектне входження Цушка разом дніпропетровським “Беркутом” до приміщення Генеральної прокуратури, вся увага ЗМІ прикута до міністра внутрішніх справ – це могло викликати лише ейфорію. Але ейфорія спадає, на зміну їй приходить усвідомлення, що кожен такий ефектний епізод – це ще один епізод, який буде “підшитий” до кримінальної справи за майже десятком кримінальних статей – починаючи від захоплення приміщень державних установ і закінчуючи злочинами проти основ національної безпеки. Адвокат Цушка і його близький друг Тетяна Монтян пише, що “він зрозумів, що його використали”. Постейфорійний стан міністра разом з впертими заявами Президента про притягнення до кримінальної відповідальності Цушка як людини, яка зламала “негласне” правило компетенційної війни – не застосовувати людей зі зброєю – могли стати фактором нервового перенапруження, що й привело до інфаркту міокарда.

І тут виявилось, що Василь Цушко ще не до кінця виконав своєї місії “цапа відбувайла”. 30 травня адвокат Монтян заявила про його отруєння. В інтерв'ю телеканалу ICTV вона заявила: "Він (Василь Цушко – «Реальна політика») знає, хто його отруїв, знає чому. І я озвучу цю версію, якщо він не виживе. Він був напівмертвий в понеділок, я бачила його на власні очі напівмертвого".

Версія про отруєння була підхоплена представниками Соцпартії. Народний депутат України від СПУ Степан Бульба в інтерв'ю телеканалу ICTV заявив: "Він мені повідомив, що кілька днів тому, по суті, відразу після і під час подій біля Генеральної прокуратури йому телефонував декілька разів Президент і погрожував фізично знищити". Крім Президента, я стверджує Бульба, Цушку з погрозами дзвонив керівник Управління державної охорони Валерій Гелетей.

Народний депутат України від СПУ Євген Філіндаш зробив подібну заяву: "Особисто мені точно відомо, що Василь Петрович був отруєний. Організатори цього отруєння також відомі - їх сліди ведуть на всім відому вулицю в центрі Києва. Прізвища цих людей будуть озвучені пізніше. Тому що вже відомо, хто це запланував, коли і як". Філіндаш називає причиною такого вчинку те, що "в складній і кризовій ситуації МВС залишилося єдиним силовим органом, який не піддався тиску з боку Банкової".

Сьогодні важко судити про правдивість чи неправдивість інформації щодо отруєння Цушка. Остаточні висновки можна зробити лише за результатами медичного обстеження. Але з політичної точки зору отруєння Цушка є цілком імовірним. Принаймні, у тому, щоб Василь Цушко “мовчазно” назавжди пішов з посади міністра, багато хто зацікавлений.

Після розв’язання політичної кризи В.Цушко перетворився у дуже невигідного свідка, він занадто багато знає: хто давав йому наказ про створення збройних арсеналів в МВС (за рахунок зброї та боєприпасів Міноборони) і хто наказав застосувати “Беркут” при захопленні приміщення Генпрокуратури. Цушко може й розповісти про тих, хто давав наказ про побиття футбольних вболівальників дніпропетровським “Беркутом”, як акт залякування помаранчевого електорату.

Василь Цушко не лише все це знає. Йому прийдеться про це сказати, оскільки закрити очі на захоплення приміщення Генеральної прокуратури – це визнати, що в Україні можна безнаказано прийти у вищий юрисдикційний орган держави, побити правоохоронців (працівники Управління державної охорони є правоохоронцями за законом) і за це нічого не буде. Такий прецедент в Україні може мати цікаві рецидиви: прийшов у Кабінет Міністрів міністр оборони, його працівники УДО не пропустили. Після цього міністр оборони викликає підрозділ десантників, які штурмом беруть Кабмін і встановлює охорону. Ще простіше може зробити голова СБУ – на будь-яку неввічливість з боку УДО можна відповісти “Альфою”. Абсурдність дій Цушка дуже добре розуміє Президент Ющенко. Саме тому, як стверджують джерела з секретаріату Президента, Віктор Ющенко рішуче настроєний довести цю справу до логічного завершення. А будь-яке розслідування при живому Цушку рано чи пізно виведе на замовника даного злочину.

У цьому зв’язку дуже підозріло виглядає заява Партії регіонів, видана ще 26 травня (напередодні диспансеризації міністра внутрішніх справ), про підготовку замаху на Цушка, суть якої: “Під керівництвом Олександра Турчинова та "помаранчевої команди" розроблено та розпочате втілення плану, направленого на фізичне знищення Міністра внутрішніх справ України Василя Цушка. Разом з цим, розроблений інший план, яким передбачається фізичне знищення Цушка під виглядом побутового випадку, дорожньо-транспортної пригоди, погіршення здоров'я". Якось занадто точно все анонсовано, занадто подібно до старого як світ “тримай злодія”...

Тим більше, що в “регіоналів” є мотив. Якщо Василь Цушко повернеться на свою посаду, то у них малий маневр: погодитись на кримінальне переслідування Цушка – це втратити “фасон”, це “здати” свого; захищати Цушка – це воювати з законом.

Натяки на зацікавленість Банкової в отруєнні Цушка є банальними маніпуляціями. Як стверджують близькі до секретаріату Президента джерела, на Банковій Цушка як політичну самостійну фігуру серйозно не сприймали навіть в період захоплення Генпрокуратури. Якщо для пропрезидентського оточення і потрібний Василь Цушко, то тільки живим і здоровим, як живий приклад для України і Радою Європи, що чекає людей, які спробують перейти межу закону.

Хоча не виключено, що “отруєння Цушка” - інформаційна спецоперація, розроблена Соціалістичною партією під майбутні парламентські вибори. Соцпартія вже має досвід цинічної експлуатації пам’яті небіжчиків – скажімо, їх виборча кампанія 2002 року базувалася на пам’яті загиблого журналіста Георгія Гонгадзе. Тепер нова справа “отруєння Цушка”. Це в стилі “морального політика” Олександра Мороза...

Фото Д.Ніконорова, "Корреспондент"

Версія для друку


Інші матеріали рубрики

Повернутись нагору

Коментарів: 99

 

Читайте також:
  • Василь Цушко: “браслети” з відстрочкою виконання
  • Володимир Фесенко: З Цушка спробують зробити «героя-жертву»
  • Кілька запитань до "героя" Цушка
  • О.МОРОЗ ВЖЕ ПОЧАВ ВИБОРЧУ КАМПАНІЮ НА ІМЕНІ НЕВБИТОГО ЦУШКА
  • ПРО УРОДІВ І ЛЮДЕЙ: МВС ГОТУВАЛО ВІЙСЬКОВИЙ ПЕРЕВОРОТ

  •  


    Петро 

    5 червня 2007 року 09:57 

    Точно. Так і є. Отморозки - вони і в Африці отморозки. Цікаво, що у всій цій історії "засвітилася" зірка адвокатші Монтян - у мороза з'явилася своя Ганна Герман.

    Монтян "на власні очі бачила, що його отруєно..." Цікаво, як це? Брала у нього аналізи? Так вона ж не медик, а адвокат... ЧИ була присутня при тому, як отруювали? Загалом на такі заяви прокуратура мала б завести справу і допитати адвокатшу Монтян.

    Iz Kieva 

    5 червня 2007 року 13:39 

    Срочно писать мемуары и на охоту(хорошо избавляет от "инфарктов" и "отравлений")

    Lys_Mykyta 

    8 червня 2007 року 23:32 

    Коротко про лікарню, в якій лікують Цушка Лікарня св. Бернварда в Гільдесгаймі (http://www.bernward-khs.de) - це одна з найкращих у світі кардіологічних клінік, яка спеціалізується на лікуванні інфаркту міокарда. Фактично є лікувальним закладом медичного факультету Гьотінгенського університету. Всього там працює 1132 лікарі. Лікарня складається з комплексу 16 клінік, 4 медінститутів. Профільною є медклініка № 1 - кардіології та інтенсивної медицини. Головний лікар - Chefarzt Prof. Dr. med. Karl Heinrich Scholz (професор, доктор медичних наук Карл Гайнріх Шольц). Prof. Dr. med. Karl Heinrich Scholz Tel.: (05121) 90-10 36 Fax.: (05121) 90-12 82 E-Mail: prof.dr.k.scholz@bernward-khs. de

    малага 

    10 червня 2007 року 19:32 

    мороз готов утопить в крови страну, лишь бы остаться у кормушки, додавить изменения в Конституцию, сделать Украину парламентской республикой и стать ее главой и чтобы Янукович "был у него на посылках". А потом он всех пошлет и будет диктатура отмороза.

    123456789 БУМ!!! 

    14 червня 2007 року 14:34 

    МонДян на вкус у Сцушка определила отравление.Этточно!!

    нормальный 

    8 серпня 2007 року 14:24 

    Как раз в смерти Цушко наиболее заинтересован Президент, чтоб показать всем наказание за непослушание

    ---" про побиття футбольних вболівальників дніпропетровським “Беркутом”, як акт залякування помаранчевого електорату."
    Автору везде в любом действии милиции видеться АКТЫ залякування электорату, теперь и грабіжників должны брать голыми руками щоб не залякувати помаранчевий электорат

    vik 

    25 серпня 2007 року 23:04 

    Для НЕнормального: -Президент и палачь, не одно и тоже. Президент "заинтересован" лиш в наказаниях по закону.

    Из Донецка 

    11 вересня 2007 року 13:32 

    Для vik: слово "палач" -пишется БЕЗ мягкого знака, а "лишь" - наоборот...Судя по всему, как в орфографии ты разбираешься, также и в политике?

    электорат 

    21 жовтня 2007 року 19:25 

    Навіщо стільки непотрібних емоцій?
    Від цього у Вас також може статися інфаркт міокарду.
    З усього видно, що в ІНТЕРНЕТІ Ви не новачки.
    Зайдіть до "медицини" і все стане зрозумілим звідки він береться. Правильно. В основному від зловживань.
    Надмірні алкоголь, їжа, проститутки в саунах і т.д...
    Просто зараз хто завгодно кругом ляпає, що заманеться. І всі вірять розпустивши вуха як в електричці. І адвокат Монтян може не тільки говорити - а й гавкати, кукарікати - за це їй гарно платять ще й почасово. Словами статті - "Після розв’язання політичної кризи В.Цушко перетворився у дуже невигідного свідка, він занадто багато знає". Тим паче, що його всі здали. В першу чергу свої.
    Страх за свою "сраку" приведе до інфаркту будь кого. І отрути не треба. ДУМАЙТЕ!!!

    З Києва 

    31 жовтня 2007 року 12:30 

    Для "Из Донецка". Кома потрібна після слова "орфографии", а не після "разбираешься". Отож, за твоєю логікою, в політиці ти теж слабкий.

    HsvsRsvsesv 

    22 березня 2008 року 15:42 

    <a href="http://groups.google.com/group/buy-rx-viagra-online">order viagra</a>

    pxnvmtuarsl 

    27 червня 2008 року 18:17 

    1ZWCno <a href="http://lkgytlirpuvw.com/">lkgytlirpuvw</a>, qlyvglatdbxf, [link=http://hjetosbrpmok.com/]hjetosbrpmok[/link], http://bcyaainpizpy.com/

    lzoturcwb 

    27 червня 2008 року 19:00 

    Vn6KWK <a href="http://szmshywyqhyz.com/">szmshywyqhyz</a>, ognstckowmvz, [link=http://dvinrijgvdps.com/]dvinrijgvdps[/link], http://sggdsbhdzfvs.com/

    jpkinedjln 

    27 червня 2008 року 22:07 

    Ga1Jxx <a href="http://awsukriphsnn.com/">awsukriphsnn</a>, nbswofkeqhqe, [link=http://nzvzqtpwwdyl.com/]nzvzqtpwwdyl[/link], http://foexskjfarfc.com/

    GnbrMt <a href="http://unkkldpenacw.com/">unkkldpenacw</a>, hhoakvjzhmqh, [link=http://pcjjtxlhvdtp.com/]pcjjtxlhvdtp[/link], http://cnqipatnpiem.com/

    VG2WvA <a href="http://kbiunevswaoq.com/">kbiunevswaoq</a>, pbzbwouymitv, [link=http://nmwskouzllbh.com/]nmwskouzllbh[/link], http://obsvrsesejiu.com/

    Aron 

    27 червня 2008 року 23:04 


    Hakee 

    27 червня 2008 року 23:05 


    Frank 

    27 червня 2008 року 23:14 


    Rokko 

    27 червня 2008 року 23:24 


    Hero 

    27 червня 2008 року 23:24 


    Jameel 

    27 червня 2008 року 23:44 


    Sasha 

    28 червня 2008 року 00:00 


    Jameel 

    28 червня 2008 року 00:18 


    Dominic 

    28 червня 2008 року 00:59 


    JeyZee 

    28 червня 2008 року 01:08 


    Diesel 

    28 червня 2008 року 01:23 


    WebMan 

    28 червня 2008 року 02:01 


    Arnie 

    28 червня 2008 року 04:13 


    Mura 

    28 червня 2008 року 04:14 


    WebMan 

    28 червня 2008 року 06:27 


    Rokko 

    28 червня 2008 року 06:38 


    Попередня сторінка   1 2 3 4    Наступна сторінка

    Нагору

    Цей день в історії  
    6 січня 1846 року

    Створено Кирило-Мефодіївське братство

    Цього дня у Києві було створено Кирило-Мефодіївське братство, таємну українська політичну організацію, що мала за мету знищення царизму


      Add to Google  

    Останні новини  


    Пробки на Яндекс.Картах