Україна і Таджикистан домовилися про постачання українського гідротехнічного устаткування на гідроелектростанції Таджикистану. Про це повідомив Президент України Віктор Ющенко на спільній прес-конференції з президентом Таджикистану Емомалі Рахмоном у Києві, - повідомляє
proUA.
Зокрема, глави двох держав підписали спільну заяву, в якій були визначені пріоритети двосторонньої співпраці.
Особлива увага була приділена співпраці у сфері електроенергетики, - повідомив Ющенко. При цьому він нагадав, що 88% устаткування, що працює на гідроелектростанціях Таджикистану, виготовлено в Україні. За його словами, сьогодні є велика потреба в модернізації такого устаткування.
Також Ющенко відмітив, що Україна зацікавлена в реконструкції і постачаннях нових турбін, а також іншого устаткування на десятки гідро- і електростанцій Таджикистану.
Зокрема Україна зацікавлена в перебудові Рогунської ГЕС, на якій вже працюють 2 українських турбіни, а ще 6 Україна готова поставити до Таджикистану.
Підсумовуючи, Президент України відмітив, що у сфері співпраці в гідро-, електро- і теплоенергетиці у України і Таджикистану є великий потенціал.