Вы тут
ЗДОРОВЬЕ И КРАСОТА 

Вчені виявили нову корисну властивість буряка

Навіть невелика кількість бурякового соку може істотно знизити кров’яний тиск.

Хороші новини для гіпертоніків: склянку бурякового соку може важливільно знизити артеріальний тиск, переконані британські дослідники.

Дослідники з Бартса (Barts) спільно з колегами з Лондонської школи медицини і стоматології (London School of Medicine and Dentistry) вивчали вплив буряків на показники артеріального тиску протягом багатьох років. Доза соку буряка в 250 мл здатна швидко скоротити високі показники артеріального тиску – в середньому на 10 мм ртутного стовпчика (мм рт.ст.). Найбільш виражений гіпотензивний ефект настає після 5 годин і зберігається протягом доби.

Вчені пояснюють це тим, що нітрати, що містяться в буряку, розширюють кровоносні судини: «Ми були здивовані тим, як мало нітратів потрібно, щоб отримати настільки істотний ефект. Нітрати знаходяться, природно, в грунті, де вони поглинаються через коріння коренеплодів і зберігаються в овочах. Ми сподіваємося, що збільшення споживання овочів з високим вмістом нітратів — це перш за все зелені листові овочі або буряк — стане доступним методом профілактики серцево-судинних захворювань». Це дуже важливо, так як при відсутності лікування гіпертонія підвищує ризик серцевого нападу або інсульту.

Нові результати підтверджують актуальність рекомендацій по здоровому харчуванню, згідно з яким всі повинні їсти багато свіжих овочів — резюмував професор Пітер Вайсберг, медичний директор Британського фонду серця, який фінансував дослідження.

РЕКОМЕНДУЕМ

Похожие записи