Вы тут
РАЗНОЕ 

Як підготувати дитину до дитячого садка?

Більшість батьків знають, що одним з важливих етапів в житті дитини від 2 до 3 років є початок відвідування дитячого садка https://www.sadochok.net.ua/kindergartens/. Всі дітки різні і по-різному сприймають цю подію. Хтось з легкістю розлучається з мамою і швидко вливається в дитячий колектив, а для кого-то це відбувається дуже болісно.

Але навіть ті діти, які на перший погляд з легкістю приймають зміни в звичному ритмі життя, відчувають стрес як емоційний, так і фізичний. Тому як дитині доводиться змінювати звичний розпорядок дня, оточення, заняття і навіть харчування.

Щоб дитина швидше звик і адаптувався до нового способу життя його потрібно обов’язково підготувати до цього.

Перше з чого необхідно почати підготовку до дитячого садка — це навчити дитину не боятися тимчасової відсутності мами. Навіть тим дітям, які часто залишалися з бабусями або дідусями, часом буває складно адаптуватися. Для цього сформуйте у дитини впевненість в тому, що мама або тато завжди будуть приходити за ним, його ніколи не залишать там назавжди. Розкажіть вашому чаду про свою роботу, ніж ви там займаєтеся. Якщо в сім’ї тато кожен день йде і повертається з роботи, то дитині буде легше зрозуміти і прийняти той факт, що мама теж буде ходити на роботу.

Слід заздалегідь почати розповідати чаду про дитячий садок. Ваші розповіді повинні звучати для нього із захопленням, позитивно і цікаво. Поясніть дитині, ніж діти займаються в садку (грають з іграшками, малюють, співають, танцюють, ліплять). Розкажіть, що в садку дитина познайомиться з новими друзями. Можна вибрати час для прогулянок з дитиною близько території дитячого садка, коли там дітлахи грають на вулиці. Він буде бачити, що там діти грають і займаються цікавими справами.

Для тих батьків не надто товариського дитини добре буде, якщо він піде в дитячий садок разом зі знайомим дитиною, з яким він вже звик спілкуватися. Можна розповісти, дитині, що мама з татом теж ходили в дитячий садок, коли були маленькими, і там було дуже весело і цікаво. Покажіть свої старі фотографії, які були зроблені в дитячому саду. Багато дітей легше сприймають такі зміни, коли починають грати в рольові ігри з іграшками про дитячий садок.

Практично у всіх дитячих садках є вимоги до певних навичок і умінь, які повинні бути у дитини. Він повинен вміти самостійно пити з чашки і є, вміти повідомляти про те, що він хоче в туалет або самостійно сідати на горщик.

Важливим моментом при адаптації дитини до дитсадка є підготовка до дотримання режиму дня. Можна заздалегідь дізнатися про режим дня в вашому дитячому саду і починати потихеньку дотримуватися його будинку.

У багатьох садах є групи короткотривалого перебування. Спочатку краще якийсь час походити в таку групу.

Якщо батьки будуть дотримуватися перерахованих вище рекомендацій, то для дитини набагато простіше буде влитися в дитсадкові атмосферу і що важливо не заподіє йому психологічної травми від зміни звичного способу життя.

РЕКОМЕНДУЕМ

Похожие записи