Вы тут
ШОУ-БИЗНЕС 

Розірвалося серце: помер заслужений артист України

«Перестало битися серце видатного композитора та диригента, фольклориста та педагога, художнього керівника Закарпатського народного хору, заслуженого артиста України, нашого любимого Миколи Яковича Попенка»,- йдеться у жалобному повідомленні Закарпатського народного хору, передає Корупція.Стар

В Ужгороді помер художній керівник академічного Закарпатського народного хору Микола Попенко. Очолював колектив 17 років.

Микола Попенко народився в Рахові. Закінчив Ужгородське музичне училище. Працював у народному оркестрі кінотеатру імені Коперника, викладав в Ужгородському училищі культури. 1964-го почав працювати диригентом у Закарпатському народному хорі. За 5 років очолив колектив. Цю посаду обіймав 17 років. Після того працював викладачем і керівником народних самодіяльних ансамблів. Грав на баяні, акордеоні, фортепіано, балалайці та домбрі.

Перші музичні твори Попенко написав на початку 50-х років минулого століття. На основі закарпатських народних мелодій створював авторські вокально-хореографічні композиції. Створив багато п’єс для фортепіано, скрипки, цитри та ксилофона. За 60 років Микола Якович записав понад 700 народних пісень, які публікували окремими виданнями.

Торік у червні Микола Попенко відсвяткував 85-річний ювілей. До цієї дати Закарпатський народний хор дав святковий концерт.

РЕКОМЕНДУЕМ

Похожие записи