Вы тут
ЗДОРОВЬЕ И КРАСОТА 

Медики розповіли, як визначити, що щитовидка дає збої

Депресія і пригніченість. Недостатня кількість тіроідного гормону або його надмірне вироблення впливають на настрій людини. Так, наприклад, його нестача призводить до зниження серотоніну, який відповідає за позитивні емоції і відчуття щастя. Тоді людина починає відчувати себе сумним, розбитим. При занадто високому рівні тіроідного гормону з’являється тривога, занепокоєння і роздратованість.

Запори. Якщо ви страждаєте від постійних запорів і у вас не виходить налагодити роботу травного тракту, можливо, вся справа в збої виробництва організмом тіроідного гормону. Ця ознака гіпотиреозу є одним з найпоширеніших.

Ви спите занадто багато. Звичайно, прокидатися рано вранці важко більшості людей, але якщо підйом з ліжка стає для вас нестерпним випробуванням, вам слід насторожитися. Робота організму дуже сильно сповільнюється через інертного гормону.

Суха шкіра. Якщо ваша шкіра лущиться протягом усього року, а не тільки взимку, це може свідчити про гіпотиреозі. Як правило, це розлад також супроводжується ламкістю нігтів і сухістю і випаданням волосся. Винуватцем цього стану є дефіцит тіроідного гормону, який призводить до порушення циклів росту волосся і нігтів.

Безпричинний набір ваги. Навіть якщо ви набрали всього лише кілька кілограмів, це вже є тривожним симптомом. Збільшення у вазі відбувається через уповільнення метаболізму, а незначна вона тому, що відбувається одночасне зниження апетиту. Це відноситься до всіх, хто намагається схуднути, але нічого не виходить.

Зниження лібідо. Відсутність сексуального потягу є одним з 12 ознак гіпотиреозу. Цей фактор не є основним, але його необхідно розглядати в якості доповнення до більш серйозних розладів.

М’язова слабкість і біль. Якщо ваше тіло постійно болить і ломить без явної на те причини (крепатура, травма і т.п.), то вам слід насторожитися.

Тремтяче серцебиття. Якщо ви відчуваєте, ніби серце пропускає по кілька ударів, і навіть можете промацати це по пульсу, це сигналізує про гіпотиреозі.

Неясна голова. Забудькуватість і нездатність сконцентруватися є симптомами недостатньої кількості тіроідного гормону в організмі.

Також про збої в роботі щитовидної залози говорять підвищений артеріальний тиск, збої в менструальному циклі, підвищений апетит і постійне відчуття голоду.

РЕКОМЕНДУЕМ

Похожие записи