Вы тут
ЗДОРОВЬЕ И КРАСОТА 

Чому мерзнуть руки і ноги? І як з цим боротися

У деяких людей, а найчастіше у жінок, постійно мерзнуть руки і ноги. Така «холодна напасть» так і не змогла бути поясненою з наукової точки зору досі.

Відомо, що таким проявом частіше страждають жінки у віці від 15 до 45 років.Чоловіки ж мерзнуть в два рази рідше, ніж представниці слабкої статі. І то — виключно після 50 років.

Відомо, що перемерзання пов’язано з тим, що в дрібних капілярах кінцівок таких людей починається спазм, через який припиняється надходження крові. В окремих випадках такий стан загострюється і це вже кваліфікується, як «хвороба Рейно». При цьому у людей часто спостерігається циклічний холод кінцівок, коли шкіра рук і ніг спочатку блідне, потім стає синюватою, німіє. В окремих випадках спостерігаються пульсуючий біль і поколювання.

Тим, хто страждає хвороби Рейно, відомо, що позбутися від неї неможливо. А ось запобігти її прояваи цілком можливо. Для цього існує кілька правил, яких потрібно дотримуватися.

Для початку запам’ятайте: завжди перевіряйте рукою температуру води — струмінь холодної води може викликати спазм.

Постійно стежте за своїм одягом і носіть його по погоді. Навіть якщо ви плануєте вибігти з будинку, офісу на кілька хвилин, обов’язково накиньте на себе що-небудь тепле.

Голова і руки завжди повинні бути надійно захищеними від холоду. Купувати взуття потрібно з повітряною «прокладкою» — вона не повинна бути тісною, ідеально буде носити її на вовняний носок. У будинку по можливості потрібно створити комфортну температуру, щоб вона була навіть на кілька градусів вище загальноприйнятої «нормальної». На ніч варто одягнути теплу білизну.

Доведеться відмовитися від сигарет — пам’ятайте, що нікотин звужує судини і може спричинити спазм дрібних капілярів.

Гімнастика піде тільки на користь — активні фізичні вправи допоможуть «пригнати» тепло до холодних рук. Добре поразмахівать руками, покрутити їх вниз — назад, вперед — вниз. Ідеальна швидкість — 80 оборотів в хвилину. В організмі під час таких вправ виникають відцентрові сили, які женуть кров до пальців рук і ніг, зігріваючи їх.

Як би ви не скривилися, добре допоможе запобігти постійному замерзанню кінцівок риб’ячий жир. Ті, хто його постійно п’є, підвищують стійкість до холоду. Про це говорять американські дослідники.

 

 

РЕКОМЕНДУЕМ

Похожие записи