Вы тут
ЗДОРОВЬЕ И КРАСОТА 

Недостатня кількість цього вітаміну викликає передчасну сивину

Турбуєтеся, виявивши сиві волоски на голові? Вам відразу ж лізуть в голову думки про старість? Стривайте хвилюватися: можливо, ви можете виправити ситуацію, просто злегка змінивши свій раціон!

 

Передчасна сивина моментально додає до нашого сьогодення віку, років п’ять-десять, ось тому жінки так турбуються, виявивши у себе ці перші ознаки наближення старості. Втім, поява сивого волосся часто не має нічого спільного зі старінням: рання сивина буває пов’язана зі спадковістю, способом життя, стресами, навіть етнічною приналежністю. Як виявилося, ще одна причина раннього сивого волосся — це … нестача вітаміну В 12 .

За словами професора Стенфордського університету доктора Алана Гріна , дефіцит вітаміну B 12 може привести до посивіння навіть у дітей! Цей вітамін відіграє провідну роль в підтримці природної пігментації волосся і зростанні нових здорових волосків.

Дефіцит споживання вітаміну В 12 (а його добова норма дорівнює 3 мкг для дорослої людини) призводить до численних проблем: падає рівень гемоглобіну в крові, відчувається втома , запаморочення, м’язова слабкість, оніміння кінцівок. Якщо в організм досить довгий час не надходить цей вітамін, може розвинутися анемія. Крім цих неприємних наслідків, можливо і раннє посивіння.

Де знаходиться вітамін В 12 ?

В організмі людини цей вітамін не синтезується. Найбільше уваги заслуговують такі продукти харчування, що містять вітамін В 12 , як яловича і теляча печінка , нирки, жовтки яєць, сухе молоко (тільки нежирне), сардини, оселедець, лосось, устриці, краби. Трохи менше вітаміну В 12 в м’ясі (яловичина, свинина, курка), морепродуктах, кисломолочних продуктах і твердому сирі.

 

РЕКОМЕНДУЕМ

Похожие записи