Вы тут
ЛАЙФХАКИ РАЗНОЕ 

Як перевірити будинок при покупці?

Як перевірити будинок при покупці?
Купівля заміського будинку пов’язана з багатьма труднощами. В останні роки на цьому ринку активізувалися шахраї, які нічим не гребують, щоб отримати з довірливих покупців якомога більше грошей. Як уникнути обману при купівлі будинку? На що варто звернути увагу при розмові з продавцем нерухомості?
Найпоширеніша схема шахрайства це махінації з документами на будинок або земельну ділянку. Тому, спілкуючись продавцем, зверніть увагу на наступні моменти:
1. Право власності на будинок
Цей документ є основним правовстановлюючим документом продавця. Якщо будинок будувався безпосередньо продавцем, то до права власності повинен бути доданий акт про введення будівлі в експлуатацію.
2. Технічний паспорт земельної ділянки
Цей документ являє собою детальний план ділянки з зазначенням всіх насаджень і споруд.
3. Технічний паспорт на будинок
Цей документ повинен містити в собі поверховий план будівлі.
4. Виписка з будинкової книги
Купуючи будинок, обов’язково подбайте про те, щоб не придбати разом з довгоочікуваною нерухомістю парочку прописаних мешканців. Навіть, якщо ви самі не збираєтесь прописуватися в будинку і жити там постійно, попросіть у продавця виписку з будинкової книги. Так ви зможете убезпечити себе від можливих дій шахраїв.
5. Документи на земельну ділянку
Документи на ділянку мають в угоді купівлі-продажу не менш важливе значення, ніж папери на будинок. Шахраї дуже часто користуються необізнаністю покупців у сфері операцій з нерухомістю і продають будинки без земельної ділянки. У підсумку власником будинку стає одна людина, а фактичним господарем землі залишається іншого.
Навіть, коли всі перераховані вище документи в порядку, не варто погоджуватися на покупку будинку відразу. З першого погляду ви можете не помітити явних недоліків будови, особливо, якщо ви обираєте собі будинок в літній сезон. Більшість продавців намагаються продавати заміську нерухомість влітку. І цьому є зрозуміле пояснення — на красивій зеленій території будь будова виглядає набагато більш привабливим і привабливим. До того ж влітку складніше оцінити якість під’їзних шляхів до котеджного селища. Тому краще всього зайнятися вибором будинку в міжсезоння. В цей період і легше реально оцінити якість самої споруди і ціни значно нижче, ніж влітку.
Щоб не помилитися з вартістю заміського будинку і не переплатити продавцю, витратьте час і займіться моніторингом цін на нерухомість. Найлегше це зробити через інтернет. Можна зайти на найпопулярніший в Україні сайт домріа через сторінку в вікіпедії і вибирати серед вподобаних оголошень про продаж будинків. Через кілька годин ви будете повністю володіти інформацією про ціни на ринку заміської нерухомості.
Варто зазначити, що при огляді будинку потрібно обов’язково звернути увагу на кілька важливих нюансів:
• запах в будинку (запах вогкості однозначно свідчить про порушення під час будівництва, хоча продавець може спробувати пояснити його відсутністю постійних мешканців);
• фундамент будинку (він не повинен мати тріщин і сколів, інакше ваш будинок потребує негайних фінансових вливань);
• якість покрівлі (не полінуйтеся піднятися на горище і оглянути дах — протікання і неякісний матеріал повинні відразу відвернути вас від покупки цього будинку);
• система опалення заміського будинку (саме вона відповідає за тепло у вашому новому помешканні і суму, яку вам доведеться витрачати щомісяця).
В цілому купівля будинку не більш складний процес, ніж придбання квартири або автомобіля. Досить просто знати кілька простих правил вдалою і безпечної угоди.

РЕКОМЕНДУЕМ

Похожие записи