Вы тут
ЗДОРОВЬЕ И КРАСОТА 

Це у вас втома чи наближається хвороба Альцгеймера?

Хвороба Альцгеймера і старече слабоумство можна розпізнати за такими ознаками: довгий підбір слів для вираження своїх думок, втрата нитки розмови, спрощення та «збіднення» мови.

Співробітники Массачусетського центрального госпіталю зробили несподіване відкриття: по тому, як людина говорить, можна рано діагностувати хворобу Альцгеймера, пише Меддэйли. Вони проаналізували пізні роботи відомих письменників і виступи політиків похилого віку.

Виявилося, розшифровки прес-конференцій Рональда Рейгана показували значні зміни у промовах політика протягом його президентства. Зокрема, кількість унікальних слів помітно зменшувалася, повторювалися одні й ті ж твердження, мову наповнили «слова-паразити».

Експертів також зацікавили роботи Агати Крісті. За словами вчених, її остання новела відрізняється помітним спрощенням мови, використанням повторюваних і нечітких мовних конструкцій у порівнянні з роботами, написаними двадцятьма роками раніше.

У цілому хвороба Альцгеймера і старече слабоумство можна розпізнати за такими ознаками: довгий підбір слів для вираження своїх думок, втрата нитки розмови, спрощення та «збіднення» мови як усної, так і письмової.

Щоправда, експерти зазначають, щось подібне відбувається і через звичайну втому.

РЕКОМЕНДУЕМ

Похожие записи